
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.3 mm |
| Width | 4.3 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Height | 5.34 mm |
| Thickness | 3.6 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Positive |
| Weight | 213.188414 mg |
| Dropout Voltage | 1.7 V |
| Min Input Voltage | 4.75 V |
| Output Current | 100 mA |
| Output Voltage | 2.6 V |
| Output Type | Fixed |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 days ago) |
| Accuracy | 5 % |
| Max Output Current | 100 mA |
| Number of Channels | 1 |
| Quiescent Current | 6 mA |
| Max Input Voltage | 20 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Min Output Voltage | 2.6 V |
| Max Output Voltage | 2.6 V |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Voltage Accuracy | 5 % |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 3 days ago) |
| Packaging | Bulk |
| Load Regulation | 100 mV |
| Line Regulation | 50 mV |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
